Western Union Para Gönderme ve Para Çekme

Western Union Para Gönderme ve Para Çekme

Western Union, her ne kadar çok sayıda değişik hizmetler sunsa da, çoğu zaman yurt dışına para gönderme ya da yurt dışından para alma benzer biçimde internasyonal para transferlerini kolaylaştırmakla tanınıp biliniyor.

Western Union para gönderme ve alma sürecini hakkaten de oldukça ciddi bir halde kolaylaştırıyor. Hem alıcılar hem de gönderenler, para aktarma işlemleri için Western Union acenteleri ve web bankacılığını kullanabiliyor ve internasyonal para transferleri gerçek zamanlı döviz kurları ile gerçekleştiriliyor.

Western Union Nedir?

Western Union, dünya genelinde binlerce Western Union acentesi aracılığı ile güvenli ve yaygın olarak kullanılabilen bir para aktarma hizmetidir.

Western Union kullanarak dakikalar içinde para gönderip alabilirsiniz. Western Union, dünyanın nerede ise her yerinde arkadaşlarınıza ve ailenize para göndermenin yada size gönderilerin paraları almanın en güvenilir yollarından biridir.

Western Union Para Gönderme Nasıl  Yapılır?

Western Union para gönderme işlemini iki değişik yolla yapabilirsiniz. Para göndermek için Western Union acentelerini kullanabilir ya da bazı bankaların web bankacılığı yayınlarını kullanabilirsiniz.

Acente ya da Banka Şubesinden Para Gönderme

Şubeden para göndermek istiyorsanız, size en yakın Western Union acentelerini ya da anlaşmalı banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Size en yakın Western Union acentelerini ve anlaşmalı banka şubelerini buradan bulabilirsiniz.

  1. Bir Acente ya da Şube Seçin

Para göndermek için bir Western Union acentesini ya da anlaşmalı banka şubesini seçtikten sonra geçerli kimlik belgenizi, aktarma edeceğiniz parayı yanınıza alıp Western Union noktasını ziyaret edin.

  1. Geçerli Kimlik Belgenizi Gösterin

Yetkiliyle para transferinizin başlatılması için ihtiyaç duyulan işlem ayrıntılarını paylaşın ve geçerli kimlik belgenizi gösterin. Nüfus cüzdanı, geçişlik ya da fotoğraflı sürücü belgesi geçerlidir.

  1. Ödemeyi Nakit Olarak Yapın

Aktarma ödemesini yapın. Bu aşamada ek olarak aktarma ücretini de ödemeniz gerekecek ve ücret hesaplanıp yetkili tarafınca size aktırılacaktır. Western Union harcama, komisyon ve ücret tablosunu buradan görebilirsiniz.

  1. Paranızı Gönderdiniz

Para gönderme işleminiz tamamlandı. Yetkili sizinle bir para aktarma denetim numarası (MTCN) vermiş olacak. Bu numarayı alıcıyla paylaşın. Alıcının bu denetim numarası ve kimlik belgesi ile gönderdiğiniz parayı çekmesi mümkün olacak.

İnternet Bankacılığı Vesilesiyle Online Para Gönderme

İnternet bankacılığı vasıtasıyla Western Union’dan online para gönderme işleminizi aşağıdaki bankaların web şubesi üstünden gerçekleştirebilirsiniz:

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.