TEB ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti Ne Kadar?

TEB ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti Ne Kadar?

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) bankasını kullanıyor ve para çekip, para yatırıyorsanız tüm bunların bir limiti var. Ticari iş yapanlar ya da bireysel olarak para çekip ve para yatıranlar çoktur. Para çekme ve yatırma limiti unutulduğunda bu durum insanların canını sıktığı gibi zor durumda da bırakabilir. Yüksek miktarda nakit ihtiyacına gerek duyabilirsiniz. Banka şubelerinde sıra beklemek yerine, banka ATM’lerini kullanmayı tercih ederiz. Bu durumda da banka ATM’lerinin para çekme ve yatırma limitini unutmamız gerekiyor. Bu limit tüm bankalarda var. Çünkü banka hizmetlerini tüm müşterilerine sunmak ister.

TEB ATM Günlük Para Çekme Limiti

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ATM’lerden günlük para çekme limitini 2018 yılında 1.000 TL olarak güncellemiştir. Her gün ATM’ye giderek günlük sadece 1.000 TL para çekebilirsiniz. 1.000 TL’den fazla paraya ihtiyacım var diyorsanız, bankanın farklı imkanları bulunuyor. Fazla para çekmek istediğinizde her 1.000 TL için 10 TL komisyon ücreti ödemeniz gerekiyor. En yakın TEB bankası şubesine gidip, yüksek miktarda para alabilirsiniz. Şubelerden yaptığınız para gönderme ve çekme işlemlerinde herhangi bir işlem ücreti alınmamaktadır.

TEB ATM Günlük Para Yatırma Limiti

TEB bankası günlük para yatırma limiti 19.000 TL’dir. Yapılacak ilk işlem ile birlikte sadece 6.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Para yatırırken en düşük yatırılan para 50 TL’dir. Para yatırma işlemlerini kartlı ya da kartsız işlem olarak yapabilirsiniz. ATM’lerden yatırılan paralarda bozuk para, eski, yırtık ve yıpranmış para kabul edilmiyor.

CEPTETEB mobil bankacılık uygulamasını kullanarak kart kullanmadan, QR kodunuzu kullanarak para çekebilirsiniz. Şu noktayı hatırlatmakta fayda var. CEPTETEB uygulamasını kullanan aynı zamanda maaşlarını TEB’den alan müşteriler için uygulanan limitte farklılık gözükebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir