Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de kredi notu değerlendirmesi bireysel kullanıcılara da tanınınca değer kazanmaya başladı. Bankalar kredi verir ancak kredi notu düşük olan kişilere kredi vermede zorluk çıkarır, bazı bankalar kredi imkânı tanır. Siz değerli okuyucularımız için araştırdık. Kredi notu düşük olanlara, sicili bozuk olanlara, kredi puanı sıfır olan kişilere kredi veren bankalar bulunuyor. Kredi aldıktan sonra ödemelerinizi düzenli yaparsanız, ilerleyen zamanlarda daha yüksek krediler alabilirsiniz.

Kredi notunuz düşük ve bankaları araştırdınız. Bankalara yaptığınız kredi başvurularından olumlu sonuç alamadıysanız, senetle kredi nasıl alınır? Araştırabilirsiniz.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Aktifbank

Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankaların birincisi Aktifbanktır. Aktifbank yüksek faiz uygulasa da kredi notu düşük olan kişilere kredi imkânı sunuyor. Kredi puanınız 800-900 puan arasındaysa üzülmeyin, Aktifbank kredi veriyor. Banka şubesine gitmeden N Kolay Kredi kampanyası adı altında kredi çekebilirsiniz. Ödemelerinizi düzenli şekilde yaparsanız, daha yüksek miktarda kredi alabilirsiniz. Dosya masrafı ödemeden kredinizi alabilirsiniz. Kredi başvurusunu bankanın internet sitesi üzerinden yapmanız gerekiyor. Kredi başvurusunda sizden istenilen bilgileri doğru şekilde girin. TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, e-posta adresi ve kredi miktarını doğru giriniz.

Aktifbank Alışveriş Kredisi

Aktifbank’ın çeşitli firmalarla anlaşması vardır. Alışveriş kredisi veriyor. 30.000 TL’ye kadar limiti bulunuyor. Alışveriş kredisi verilir ancak elinize para geçmez. Kredi notunuz düşük olsa bile bu krediden faydalanabilirsiniz. Aktifbank ile anlaşması olan firmalardan bilgi alabilirsiniz. TAKSİT yazıp TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra 3050’ye gönderin. Krediniz onaylanırsa alışverişinizi hemen yapabilirsiniz.

Burgan Bank

Burgan Bank kredi notu düşük olan kişilere kredi imkânı tanıyor. %1,71 faiz oranı ve 48 ay vade imkânı sunuluyor. Burgan Bank’tan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

N Kolay Kredi

Aktifbank’ın internet bankacılığı olan N Kolay sayesinde kredi alabilirsiniz. Banka alacağınız kredi parasını bankalar arasında ücretsiz şekilde transfer işlemlerini yapmanıza izin veriyor. Yapılan transfer işlemi için ek ücret ödenmiyor. Paranızı anlaşmalı bankaların ATM’lerinden ve PTT şubelerinden ya da PTT’nin ATM’lerinden alabilirsiniz.

Hayat sigortası şartı aranmıyor. 48 ay vade imkânı ve uygun faiz oranlarıyla 30.000 TL’ye kadar kredi verebiliyor.

Fibabanka

Fibabank kredi notu düşük olan kişilere kredi kampanyaları sunuyor. Uygun faiz oranı ve 24 ay vade imkânı tanınıyor. Banka alacağınız kredi için kefil şartı arıyor. Kefile ait gayrimenkul tapusu istiyor. 10.000 TL’ye kadar kredi veriyor. Faiz oranları %1,69 ile 1,79 arasında değişiyor.

Kredi Notu Düşük Olana Taşıt Kredisi

Aktifbank kredi notu düşük olanlara da taşıt kredisi veriyor. İsterseniz 0 (sıfır) araç ya da ikinci el araç alabilirsiniz. İkinci el araçlarda 7 yaş sınırını geçmemiş olması gerekiyor. Taşıt kredisinde %1,49 faiz oranı ve 48 ay vade imkanı uygulanır. 100.000 TL’ye kadar kredi imkanı tanınır.

İş Yeri Açmak İsteyenlere Devlet Desteği

İşyeri açmak için devlet vatandaşlara 50.000 TL’ye kadar hibe veriyor. Aldığınız hibe yetmiyorsa 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi desteği veriyor. Girişimcilik sertifikanız bulunmasa bile devlet desteğinden faydalanabilirsiniz. Faizsiz kredinin 2 yıla kadar geri ödemesi yok.

İpotekli İhtiyaç Kredisi

Konut, araba, arsa, iş yeri gibi taşınmazlarını ipotek göstererek bankalardan kredi alabilirsiniz. Alacağınız kredi için 48 ay vade imkanı tanınıyor. Alacağınız kredilerin limiti ekspertiz değerinin %80’i kadar olacaktır. Faiz oranları yüksektir.

Kredi notu puanları

0-699 en riskli grupta yer alıyor.

700-1099 orta riskli grupta yer alıyor.

1100-1499 az riskli grupta yer alıyor.

1500-1699 iyi grupta yer alıyor.

1700-1900 çok iyi grupta yer alıyor.

Düşük Kredi Notu Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Yukarıda kredi notu puanları ve risk gruplarını açıkladık. Risk grubuna göre kişiler nasıl kredi alabilir? Bu konuyu anlatacağız. 0-699 kredi puanı olan kişilerin kredi alması zordur. Bu kişiler takibe alınmış ve sicili kötülenmiş kişilerdir. Kredi kullanmayan kişilerin kredi puanı 0 (sıfır) puan olarak değerlendirilir. Birkaç işlem yapıldıktan sonra kredi alabilir. Orta riskli ve az riskli grupta yer alan kişiler bankalardan kredi alabilir. Kredi notu düşük olan kişiler teminat ya da kefil göstererek kredilerini daha kolay alabilir.

Teminat Göstererek Kredi Almak

Düşük kredi notuna sahip olan kişiler teminat göstererek kredi alabilir. Teminat gösterildiği için bankalar kredi verme işleminde zorluk çıkarmaz. Taşınmaz mallar teminata uygun olması gerektiğini hatırlatalım. Taşınmaz malların uygun olup olmadığına banka karar verecektir.

Kefil Göstererek Kredi Almak

Kredi notunuz düşükse, kefil göstererek bankalardan kredi alabilirsiniz. Bankalar gösterdiğiniz kefil için bazı şartlar koymuştur. Kefil bu şartları taşıması gerekiyor. Kefilin kredi notu iyi, sicili temiz, SGK kaydı bunların olması gerekiyor. Kefil gösterilen kişi kara listede yer almamış olması gerekiyor.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir