Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Kredi alıp nakit ihtiyaçlarını karşılamış ancak farklı bankalarla işlem yaptıkları için yüksek oranda kredi borcu olan kişiler vardır. Bankalar bu kişilere borç kapatma kredisi imkanı tanımıştır. Birçok kişi kredi kartından alışveriş yaptıkları için ödemelerde güçlük çektikleri için sorunlarla karşılaşır. Kredi kartı borcu ödenmediğinde faiz borcu birikir. Bankalar ödeme güçlüğü çeken müşterileri için borç kapatma kredisi imkanı tanıyor.

Hem kredi kartı hem de vadeli olarak çektiği kredi borcu ya da farklı bankalara da kredi borcu bulunuyorsa, bankalar borçları tek çatı altında toplamak için borç kapatma kredisiyle birlikte müşterilerine kolaylık tanımışlardır. Banka yaptığı bu kolaylıkla müşteriye düzenli bir ödeme yolu göstermiş olur. Borç kapatma kredisinde banka ve müşteri rahata kavuşmuş olur. Banka parasını alır, müşteride taksitlerin ödemesini bitirdiğinde borcu silinmiş olur.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Borç kapatma kredisi alırken kredi notu önem arz ediyor. Bankalar gelir durumunuzu gösteren belge ister.

Borç Kapatma Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Borç kapatma kredisi alırken istenen sabit evraklar var. Banka borcunuzu gösteren belgeyi sunmanız gerekiyor.

Kredi kartı borcuna ait ekstre hesap dökümü, borcu ödediğinize dair evraklar, nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı, son 3 aya ait elektrik, doğalgaz, telefon faturası, gelirinizi gösteren belge

Serbest olarak çalışıyorsanız gelirinizi gösteren belge ve son ay onaylanmış maaş yazısı

Esnaf olarak çalışıyorsanız; iş yeri hakkınızda ticari belgeler

Kredi borcunuz yüksekse, kefil istenebilir. Kefil dışında bankalar ipotek şartı da koyabilir.

Banka tarafından kredi çıkarılır, uygun faiz oranı ve vade seçenekleri ile kredi alabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Koşulları

İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve aktif kredi kartları, borç transferi ile bankaya sorunsuz olarak verilecek finansal ürünlerdir.

Borç Transferi ile bankaya hiçbir şekilde transferi olmayacak borçlar: Konut kredisi, Kredili Mevduat Hesabı, Finansbank’ta yer alan borçlar.

Borç kapatmak için kredi aldığınız karşı banka borcun tamamını kendi bankası üzerine alabilir. Eğer banka şubesi görünen tutardan düşük borç varsa, transfer işlemi yapılmaz. Örnek verecek olursak; 2 bin TL borcunuz varsa, 1.000 TL’si aktarılmaz.

Transfer işlemleri EFT ile yapılır. Para bir sonraki gün bankaya gider.

Para transferinde verilen hesap numaralarına göre para gönderme işlemi yapılır. Ek işlem yapılmaz. Kredi borcu için borç kapatma kredisi uygulandığı için banka görevlisi her iki banka şubesine de bilgi verilmesi gerekir.

Borç kapatma kredilerinde bankalar bir birleriyle yarışıyor. Daha fazla müşteriye cevap vermek için farklı kampanyalar düzenliyor. Örneğin İş Bankasından kredi aldınız. %1 faiz ödüyorsunuz. Borcu Akbank şubesine taşımak istediğinizde banka %0,5 faiz uyguluyor. Bu durumda banka müşteri kazanmış oluyor.

Kredinizin Türü Önem Taşıyor

Kredi borcunuz olabilir ancak hangi tür kredi çektiyseniz önemlidir. İşletme için kredi aldınız, işleriniz yolundaysa, borcu kapatmak için diğer bankalar borcunuzu kapatmak için farklı kampanyalar sunar. Başarılı bir işletmeci olduğunuzu gösterdiğiniz için girişimcilik ve işletme için bankalar firma sahibini elinde tutmak ister.

Kredi Taşıma İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Kredi borcunuz var. Borç kapatma kredisi almak istiyorsanız; borcunuzu kapatacağınız bankayı ve borç kapatma kredisi alacağınız bankayı ziyaret etmeniz gerekiyor. Faiz oranı ve vade seçeneklerini kabul ediyorsanız, EFT işlemi yapılır. Bazı bankalara EFT işlemleri için ek ücret alabiliyor.

Kredi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi çektiniz ve ileride ödeyemeyeceğinizi hesaplıyorsanız, bankaların borç kapatma kredilerindeki şartları, faiz oranı ve vade seçeneklerini takip etmeniz ve bilmeniz gerekiyor. Daha sonra çektiğiniz kredi için fazla para ödemeyin.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Vakıfbank

Vakıfbank müşterilerine borç kapatma kredisi veriyor. Vereceği kredi limiti 20.000 TL ile sınırlandırılmış. 18 aylık vade imkanı tanınıyor. Kredi taşıma ücretinde EFT işlem ücreti 145 TL civarında bir tutar alınıyor.

Denizbank

Kredi transfer işleminde 200 TL ücret alınıyor. Aylık ve yıllık faiz oranları yüksek. Diğer bankaların faiz oranları uygun olduğu için Denizbank borç kapatma kredisi için uygun görülmüyor.

Finansbank

Finansbank yıllık maliyet oranını %26,40, faiz oranı %1,60’a çıkarmıştır. Bankanın vereceği kredi, faiz oranı, ödeme şekli müşteriden müşteriye değişiklik gösteriyor. Kredi transferi işleminde EFT ücreti alınmıyor. Borç kapatma kredisinde verilecek kredi için 36 aya kadar vade imkanı sunuyor. Detaylı bilgi için bankanın şubesi, internet sitesi ya da müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Odeabank

Odeabank yeni bir banka, bu yüzden müşteri çekmek için farklı borç kapatma kredisi kapmayanları sunuyor. Faiz oranları düşük, kredi miktarında sınırlandırma yok. 15.000 TL borç kapatma kredisi için 36 ay vade, aylık 558 TL ödeme istiyor. Odeabank’dan borç kapatma kredisi için 60.000 TL’ye kadar kredi almanız mümkün.

Akbank

Akbank’a kredinizi taşıyabilirsiniz ancak Akbank kredi taşıma işlemlerini sadece konut kredileri için yapıyor. Uygun faiz oranı tanıyor. Konut kredisi için sabit gelirinizin olması gerekiyor. %1,05 faiz uygulanıyor. Taşımak istediğiniz konut kredisiyse Akbank’tan destek alabilirsiniz. Borç kapatma kredisi için diğer bankaları inceleyin.

Şekerbank

Şekerbank kredi kartı, bireysel kredi ve kredili mevduat hesapları için kredi desteği veriyor. 100.000 TL’ye kadar kredi limiti bulunuyor. Çekilecek kredi için %1,48 faiz uygulanıyor ve 36 ay vade imkanı tanınıyor.

Türkiye Ekonomi Bankası

%1,49 faiz oranı uygulanıyor. Ek ücret ve komisyon ücreti alınmıyor. Detaylı bilgi için bankanın internet sitesinden inceleyebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Borç kapatma kredisi için bazı şartlar bulunuyor.

Kredi borcunun yasal ve idari takibe alınmamış olması gerekiyor. Borç kapatma kredisi alacak kişinin bir geliri ve bunu belgelemesi gerekiyor.

Konut kredisi borcunu 120 ay, ihtiyaç ve taşıt kredisi borcunu 48 ay içinde ödeme yapması gerekiyor.

Aylık gelirinin üstünden %50’sinden fazla ödeme yapması gerekiyor.

Ödeme yapacak kurumların banka olması gerekiyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir