Askere Kredi Veren Bankalar

Askere Kredi Veren Bankalar

Askere giden her erkek birey askerlik yaptığı süre zarfında kesinlikle başka bir işte çalışamaz. Başka bir işte çalışamadığı gibi gelir de elde edemez. Askere giden erkek bireyler memleketlerinden uzak şehirlerde, ailelerinden ayrı olur aynı zamanda kendisine olan özel ihtiyaçlarını da kendileri karşılamak zorundadır. Askere giden erkek bireylere aileleri ellerinden geldiğince ekonomik anlamda yardımcı olur. Aileler ne kadar yardımcı olsa da kendi özel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen askerler, kredi kartı almak isteyebilir.

Geliri olmayan kişilerin kredi kartı alması zordur. Askere giden erkek bireylerinde geliri yoktur. Bankalar geliri olmayan askerlere de kredi kartı verebilmektedir. Askerlik süresi kısa dönem 6 ay, uzun dönem süresi 12 aydır. Askerlik kısa dönem ya da uzun dönem de olsa önemli bir süredir. Askerlik süresinde özel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kredi kartı askerlere çok iyi kolaylıklar karşılamaktadır.

Asker Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Askerlik yapan erkek bireyler kredi kartı alabilmek için bulunduğu şehirde askere kredi kartı veren bankalara giderek, kredi kartı alabilir. Askere kredi kartı veren banka bulunduğu şehirde yoksa, bankanın müşteri hizmetlerini arayarak ta başvuru yapabilir. Kredi kartı kurye ile gönderilir. En geç 15 gün içinde kredi kartı size ulaşır. Kredi kartını aldıktan sonra da müşteri hizmetlerini arayarak, kredi kartını aktif hale getirebilirsiniz.

Asker Kredi Kartı Başvurusunda Hangi Belgeler İstenir?

Askerler kredi kartı başvurusu için kimlik kartı ve bankanın kredi kartı sözleşmesini imzalamak yeterli oluyor. Bankalar askerlik belgesi ya da gelir belgesini gösteren bir belge istemezler. Banka verilen kredi kartı için bir limit belirler. Unutmamak gerekir ki asker değil ve asker kaçağıysanız yasal takiplerde sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Askere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi Kartı başvurusu yapacak askerler, kendilerine TSK(Türk Silahlı Kuvvetleri) tarafından verilen banka kartı hesaplarına bağlı olarak aynı bankadan kredi kartı başvurusu yapabilir. Bu durum askerler için bir avantaj sağlamaktadır. Anlaşmalı bankanın TSK içerisinde bir ATM’si bulunacaktır. Kredi kartı ve bankayla ilgili işlemlerinizi ATM’den kolayca yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası başta olmak üzere diğer bankaların bir çoğu askere kredi kartı vermektedir. Askere kredi kartı daha önce veriliyordu. 2010 yılında başlatılan farklı uygulamalar nedeniyle askere kredi kartı verilmesi ertelenmişti. Askere kredi kartı verilmesi 2018 yılında yapılan yeni uygulamalar ile birlikte tekrar veriliyor. Askere giden erkek bireyler tekrar 2018 yılı itibariyle kredi kartı alabiliyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir